Рођена у Раткову, средњу школу завршила у Власотинцу, студије на БУ, по занимању - Дипломирани инжењер организационих наука, запослена у ЈП „Србијагас“ као самостални стручни сарадник за људске ресурсе. Са породицом живи у Панчеву.
1. „Колико простора у граду Панчеву има који су одређени за пуштање паса без поводца, ко о том простору води бригу и да ли је у плану одређивање новог простора, пре свега на територији МЗ „Младост““?.
Једно од одборничких питање на које сам добила потврдан одговор је било да у градском прихватилишту има власничких паса. Моја следећа питања су:
1. Колико има власничких паса (познати власници) у прихватилишту?
2. Колико дуго су ти пси у прихватилишту?
3. Да ли је, и ако јесте шта је, предузето против неодговорних власника који не желе да преузму своје псе из прихватилишта?
4. Да ли власници, који не желе да преузму своје псе из прихватилишта плаћају за то Зоохигијени?
5. Уколико власници, који не желе да преузму своје псе из прихватилишта не плаћају за то надокнаду, да ли је против њих покренут процес утужења?
6. Подсећам да је за хватање пса надокнада 600 динара, а да један дан боравка у прихватилишту кошта 478 динара. Рачуница ће лако моћи да се изведе када буду познати одговори на претходна питања и колико новца може да буде учплаћено на рачун Зоохигијене.
7. Зашто се издају решења за уклањање кућица за напуштене псе када се зна да је Скупштина града Панчева 2011. године донела Програм контроле и смањења популације напуштених животиња на територији града Панчева? Стручни тим је такође донео закључак да уклањање кућица није у складу са тенденцијом Градске управе да проблем напуштених паса буде решен на хуман и ефикасан начин.
8. Радио Панчево је 22. јануара 2014. године објавило вест да је ЈКП Хигијена купило 30 канти за уклањање псећег измета и да ће оне бити постављене на оним локацијама где је дозвољено пуштање паса без поводца и да је цена једне такве канте 300 еура. Питање, када је спроведена јавна набавка за ове канет, ко је дао најповољнију понуду, ко је учествовао у овој јавној набавци и од чега су канте направљене?
1. У каквом је стању Градско прихватилиште за псе?
2. Да ли се кажњавају неодговорни власници паса и да ли постоји евиденција неодговорних власника?
3. Да ли у Градском прихватилишту постоје власнички пси које власници не желе да преузму?
Желела бих да вам упутим молбу, да за следећу Скупштину града, одборницима парламента доставите информацију које су радње предузете од стране градских институција по питању напуштених животиња. Такође молим да у ту информацију уђу податци о градскм прихватилишту, о стању у каквом се налази, о поступку обележавању паса, о предузетим радњама комуналне полиције и комуналне инспекције против неодговорних влансика, о уједима паса, као и одговору на следећа питања, када ће се разматрати и усвојит нацрт Правилника о уједима, а тиме и малверзације смањења на том пољу. Дурог питање, до када ће се вршити притисак на старатеље од стране комуналних органа. Да вас потсетим, старатељи су људи који добровољно брину о тим напуштеним животињама и често своја средства улажу да би бар иоле имали пристојнე услове за живот.
7. седница
Да ли постоји могућност насипања Ђердапске уи Македноске (од спортског центра до пруге) са струганим асфалтом док се не стекну услови за њихову реконструкцију?
Да ли је за насеље Младост планирано постављање канти за отпатке дуж пешачко - бициклистичких стаза и ако јесте, када ће то бити?