Милица Тодоровић је рођена 23. септембра 1957. године у Панчеву где је завршила основну школу и Гимназију. Вишу школу и основне академске студије завршила је на Привредној академији, Факултету за менаџмент у Новом Саду а академске студије другог степена на Факултету политичких наука Универзитета у Београду, на мастер студијама Рода и политике и одбранила мастер рад са темом: „Значај родне опредељености програма буџета у Србији“. Запослена је у Републичком фонду за здравствено осигурање, Филијали Панчево.
Изабрана је за одборницу у Скупштини града у два мандата, почев од 2008. године.
За Председницу Савета за родну равноправност Скупштине града Панчева изабрана је у октобру 2012. године.
Чланица је Српске напредне странке.
Удата је и мајка двоје одрасле деце, синова Уроша и Милана.
„Више година уназад, у складу са циљевима које сам поставила, а односе се на лично друштвено ангажовање у локалној заједници, интензивно сам радила на развијању политике једнаких могућности, подстицању укључивања људских права у системе локалне самоуправе и на њиховом доследном поштовању. Оно на чему кроз свој активизам инсистирам имаће за крајњи продукт промену друштвене свести у локалној средини о неминовности увођења родних политика у јавне политике, развијање нулте толеранције на насиље јавним заговарањем и иступањем са овом темом, као и конкретне мере које ће директно побољшати услове живота и рада жена, али и њиховог друштвеног и политичког ангажовања, у граду у коме живимо и радимо.
Досадашњим личним ангажовањем, ентузијазмом и посвећеношћу желела сам да дам свој допринос како би се проблем насиља над женама у породици, у локалној заједници у којој живим али и шире, схватио као политичко питање. А све то је допринело укључивању већег броја актера унутар локалне заједнице и обједињеном приступу решавања проблема насиља као и укључивањем низа позитивних мера за спречавање родне дискриминације.
Кроз одборничке иницијативе или користећи механизме за постизање родне равноправности, подстицала сам и утицала на увођење родне равноправности у јавне политике, усвајањем низа мера позитивне афирмације и укључивањем родног аспекта у јавну политику јер то јесте стратегија за постизање равноправности полова и успостављање једнаких могућности за све грађанке и грађане.
Родна равноправност и учешће жена у јавном животу мера су демократизације сваког друштва, његовог развоја и стабилности, а у Србији и неизоставни услов за укључивање у европске интеграције.“
Милица Тодоровић, одборница у Скупштини града Панчева
Активни профили на следћим друштвеним мрежама:
Facebook и Twiter - Milica Todorović
Одборничка питања
20. седница
„Ко је одговоран за постављање заштитне ограде, металних стубића или неког другог вида заштите, чиме би се спречило непрописно паркирање на зеленој површини у улици Вардарској број 6?“
19. седница
1. „У чијој надлежности је осветљавање локација у насељу „Содара“ на којима се налазе гараже становника/ца „Содаре“?“
2. „У чијој надлежности је остветљавање хаустора - пролаза између зграда у насељу „Содара“?“